Hliníkové konstrukce protipožární EI 15, EI 30, EI 60, EI 120

Systém ALUFIRE se skládá z hlinikových profilů, které jsou vzájemně spojeny termickou vložkou z polyamidu zpevněného skleněným vláknem. Komory profilů jsou vyplněny silikátovými a cementovými vložkami. Díky tomu získáváme termickou izolaci, která chrání před velmi vysokými teplotami během požáru a evakuace.

Prosklení a neprůhledné výplně používané v systému splňují požadavky EN, které jsou kladeny na příslušné třídy ohnivzdornosti EI 15, EI 30, EI 45, EI 60 a EI 120, což bylo potvrzeno Technickým schválením Institutu stavební techniky

 

 
Protipožární hlinikové dveře EI 30 a EI 60 odpovídají třetí třídě požadavků odolnosti podle PN-EN 1192:2001, tj. v podmínkách těžkého a velmi těžkého provozu.

Je použiváno rozpinavé těsnění, které pod vlivem teploty zajištuje dotěsnění dveří v případě požárů, zabraňující průniku kouře a ohně přes příčku.

Dveře mohou být vybaveny automatickým zařízením rozevírající křídla, elektromagnetické zámky inverzní a reverzní, automatické zavírače s kouřovým čidlem
a elektromagnetickými jakož i panické zařízení (páky).Kromě toho nabízíme dveře s vyrážeči řízené centrálou systému SAP, čímž získáme dodatečnou funkci provzdušňování.

Protipožární dveře systému ALUFIRE se vyznačují perfektní akustickou (zvukovou) izolací vnitřních konstrukcí Rw = 41 dB (RA1 = 41 dB, RA2 = 38 dB)
a vnějších konstrukcí Rw = 44 dB (RA1 = 43 dB, RA2 = 40 dB) na trhu.

Doplněním širokého sortimentů výrobků jsou kouřotěsně, bezprahové protipožární dveře se zaklapovacím těsněním, která dotěsňuje křídlo u podlahy. Toto řešení se nejvíce osvědčuje v budovách zdravotnických služeb, jakož i ve všech jiných objektech, ve kterých s ohledem na bezpečnost je vyžadována.

Protipožářní dveře v systému ALUFIRE mohou být vyrobeny v libovolné barvě RAL, netypickém tvaru (np. oblouky) jakož i rozměru.

ALUFIRE nabízí také dělené stěny, které mohou být použity jako spojité nebo segmentové obsahující ohnivzdorné dveře jedno- nebo dvoukřídlové.

 Segmenty protipožárních stěn s maximální výškou 4000mm a délkou bez omezení, s roztečí sloupů (šířkou jednotlivého modulu) ne větší než 1500mm splňují požadavky stanovené pro IV. kategorií používání podle směrnic EOTA pro Evropské technické schválení ETAG č. 003.

S ohledem na rázovou pevnost (tvrdým, měkkým a těžkým tělesem) protipožární dveře ALUFIRE mohou být používány v místech se zvýšeným výskytem nehod, rizika špatného a nepatřičnéhé používání nebo v místech, kde existuje riziko pádu z výšky poškozených dveří (např. z vyššího patra) – je ideální pro školní budovy, jakož i všechny budovy s hustým provozem.

 Novinka! - ALUFIRE Vision Line

 Firma ALUFIRE jako první polský výrobce uvádí na trh nový systém protipožářních celoskleněných stěn ALUFIRE Vision Line.

více na toto téma...

Spolupracujeme s nejlepšími výrobci skleněných tabulí: Pilkington, AGC, Glaspol jakož i kování: Fapim, Dorma, Geze.

Spolupracujeme s největšími generálmími výrobci a dodavateli - Skanska, Budimex, Strabag, Erbud, Mostostal, Allcon.